Zoek je een origineel uitje voor studenten of oud studenten met een technische achtergrond? Bij Schrootstrijd draait het om innovatie, techniek, hergebruik en samen bouwen.
Studenten en oud studenten met een technische achtergrond zijn gewend om vooruit te denken. Ontwerpen, testen, verbeteren, analyseren en vernieuwen horen bij de manier waarop technische denkers naar de wereld kijken. Maar innovatie ontstaat niet alleen achter een laptop, in een collegezaal of tijdens een brainstormsessie. Soms begint vernieuwing juist in de werkplaats.
Bij Schrootstrijd in Dieren gaan studenten, alumni en technische groepen samen aan de slag met schroot, gereedschap en hergebruikte materialen. Geen theoretisch ontwerp op papier, maar een tastbare uitdaging waarbij ideeën direct gebouwd, getest en aangepast moeten worden.
Van idee naar prototype
Bij technische opleidingen en innovatieve teams draait veel om ontwerpen, onderzoeken en verbeteren. Tijdens Schrootstrijd komt dat proces op een praktische manier terug. Een team krijgt een opdracht en moet bedenken hoe die met bestaande materialen uitgevoerd kan worden.
Dat lijkt op prototyping in het klein. Eerst is er een idee. Daarna volgt materiaalkeuze, constructie, testen en bijsturen. Werkt het niet? Dan pas je het aan. Is het ontwerp te ingewikkeld? Dan zoek je een slimmere oplossing.
Juist die directe vertaalslag van denken naar doen maakt Schrootstrijd interessant voor studenten, oud studenten en technische groepen.
Innovatie met hergebruikte materialen
Schrootstrijd werkt met schroot en hergebruikte materialen. Dat sluit goed aan bij thema’s als circulariteit, duurzaamheid en slim materiaalgebruik. Wat eerst afgedankt leek, krijgt een nieuwe functie.
Voor technische studenten en alumni is dat een mooie uitdaging. U werkt niet met perfecte onderdelen uit een catalogus, maar met materialen die vragen om creatief denken. Wat is bruikbaar? Wat kan gecombineerd worden? Hoe maak je iets stevig, slim of verrassend met wat er beschikbaar is?
Dat maakt innovatie tastbaar.
Techniek, creativiteit en samenwerking
Een goed ontwerp ontstaat zelden alleen. Ook bij Schrootstrijd draait het om samenwerken. De een denkt constructief, de ander praktisch, iemand houdt overzicht en weer iemand anders ziet ineens een creatieve toepassing voor een stuk materiaal.
Daarmee past Schrootstrijd goed bij studieverenigingen, alumnigroepen, projectteams, technische vriendengroepen en bedrijven met veel technische denkers.
Iedereen kan een rol pakken. Niet alleen de beste bouwer is belangrijk, maar ook de denker, planner, tester en creatieve probleemoplosser.
Alcoholvrij vanwege veiligheid
Bij Schrootstrijd wordt gewerkt met machines, gereedschap en materialen. Veiligheid staat daarom altijd voorop. Daarom is de Schrootstrijd zelf alcoholvrij.
Tijdens het bouwen, lassen, slijpen en werken in de werkplaats wordt er geen alcohol geschonken of gedronken. Zo kan iedereen scherp, veilig en verantwoord aan de slag. Na afloop kan er, afhankelijk van het gekozen arrangement, natuurlijk wel ruimte zijn om samen gezellig na te praten.
Weg van het scherm, terug naar het materiaal
Veel innovatie begint tegenwoordig digitaal. Modellen, simulaties, ontwerpen en AI toepassingen helpen om sneller en slimmer te werken. Maar bij Schrootstrijd draait het juist om fysieke materialen, echte verbindingen en directe feedback.
Een onderdeel past wel of niet. Een constructie staat stevig of niet. Een idee werkt of moet aangepast worden. Dat maakt de ervaring leerzaam, eerlijk en energiek.
Voor studenten en oud studenten met een technische achtergrond is dat een leuke afwisseling: niet alleen denken over techniek, maar techniek voelen, bouwen en testen.
Competitie voor technische denkers
Schrootstrijd kan worden afgesloten met een wedstrijd. Welk team heeft de slimste constructie? Welke creatie werkt het best? Wie heeft het meest innovatieve ontwerp gemaakt met beperkte middelen?
Die competitie past goed bij technische groepen die houden van uitdaging. Het gaat niet alleen om winnen, maar ook om de route ernaartoe. Hoe kwam het idee tot stand? Welke keuzes zijn gemaakt? En hoe werkte het team samen onder tijdsdruk?
Geschikt voor studenten en alumni
Schrootstrijd is geschikt voor groepen studenten, oud studenten en alumni die een origineel uitje zoeken. Denk aan een activiteit met een studievereniging, jaarclub, alumnigroep, technisch netwerk of vriendengroep.
Ook bedrijven waar veel technische alumni werken, kunnen Schrootstrijd inzetten als bedrijfsuitje of teamdag. De combinatie van innovatie, techniek en samenwerking sluit goed aan bij technische organisaties.
Combineer met eten, drinken of een presentatie
Een bezoek aan Schrootstrijd kan goed worden gecombineerd met een inhoudelijk programma. Denk aan een presentatie, alumnibijeenkomst, netwerkdag, lunch, borrel of diner.
Zo ontstaat een complete dag waarin inhoud, ontmoeting en actie samenkomen. Eerst kennis delen of bijpraten, daarna samen de werkplaats in voor een praktische innovatie uitdaging.
Innovatie begint met doen
Studenten, oud studenten en technische groepen weten dat een goed idee pas echt waarde krijgt wanneer het werkt in de praktijk. Bij Schrootstrijd wordt dat zichtbaar. U bouwt met hergebruikte materialen, test ideeën direct en ontdekt hoe creatief een team kan worden onder tijdsdruk.
Zoekt u een origineel uitje voor technische studenten, alumni of innovatieve teams? Dan is Schrootstrijd een stoere en passende keuze. Hier wordt innovatie niet alleen besproken, maar gebouwd.
